Дома Фудбал Новина на ББС: Јоаким Лев би можел да преземе нова репрезентација

Новина на ББС: Јоаким Лев би можел да преземе нова репрезентација

Јоаким Лев се опрости од германската репрезентација после елиминацијата од ЕП во осминафиналето, а сега има нова понуда.

Новинар на ББС, Гардијан, ЕСПН и други престижни портали пишуваат дека Лев е еден од кандидатите за клупата на руската репрезентација, откако досегашниот селектор Черчесов денеска доби отказ. Покрај Лев, како кандидат за селекторското место се споменува и Андре Вилас Боаш.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Лев на клупата на германската репрезетација беше од 2006. година се до завршувањето на овогодинешното ЕП. Негов наследник ќе биде Ханси Флик.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …