Дома Луд Спорт Нова спортска трагедија: Руски голман почина на терен

Нова спортска трагедија: Руски голман почина на терен

23-годишниот руски голман Александр Шишмарев почина на терен по судир со напаѓач од противничкиот клуб.

Докторите повеќе од еден час се бореа за неговиот живот, но за жал не успеаа да го спасат младиот фудбалер.

Според првите информации, голманот не починал од последица на повреда на главата, туку се задавил со јазикот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Холифилд се врати во рингот и се посрамоти🎥

Поранешниот боксерски шампион Ивандер Холифилд после 10 години се врати во рингот и беше н…