Дома Фудбал Лига на шампиони Нова потврда: Без гледачи во ЛШ и во Минхен!

Нова потврда: Без гледачи во ЛШ и во Минхен!

Епидемијата од коронавирусот која се појави во Европа направи вистински хаос во спортските натпреварувања.

Тука најмногу се мисли на фудбалските натпреварувања, а овој пат во центарот на вниманието е Лигата на шампионите. УЕФА одлучи поголем дел од реванш натпреварите во осминафиналето да се играат пред празни трибини, дури постои и шанса да се прекине натпреварувањето ако работите не се подобрат кога ќе дојде време за четвртфиналето.

Откако беше потврдено дека пред празни трибини ќе играат Барселона и Наполи, неколку часа подоцна УЕФА објави и дека иста ќе биде ситуацијата и во Минхен каде што ќе се сретнат Баерн и Челзи.

Овие тимови го играат реваншот наредната среда од 21:00 часот и тој натпревар ќе се игра без публика. Баерн со една нога веќе е во четвртфиналето бидејќи во првиот натпревар во Лондон победи со 3:0.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Бензема со дополнување на изјавата за Жиру: Видете, ако ме споредите со „стариот“ Роналдо тогаш ја сум картингот

„Не мешајте Формула 1 со картинг. Да, јас во таа приказна сум Формула 1“. На овој начин Бе…