Дома Македонски спорт Николов: Среќен сум за голот, заслужено ќе продолжиме во Лига Европа

Николов: Среќен сум за голот, заслужено ќе продолжиме во Лига Европа

Бобан Николов вчера во ремито со Шахтјор го постигна својот првенец во Лигата на шампионите.

Македонскиот репрезентативец секако беше среќен за голот.

„Шериф е квалитетен тим се докажа дека не е случаен триумфот над Реал Мадрид и заслужено ќе играме во Лига Европа. Среќен сум за голот и резултатот. Сепак без разлика кој ќе победи најважно е што Шериф бележи посакувани резултати“, изјави Николов.

Шериф како третопласиран продолжува во Лигата на Европа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Реал во последните моменти се спаси од пораз против Елче 🎥

Елче беше блиску да приреди голема сензација во Ла Лига, но на крајот Реал успеа да извлеч…