Дома Фудбал Репрезентации Ние ќе ја чекаме Лигата на Нации: Ова се репрезентациите кои се пласираа на ЕП

Ние ќе ја чекаме Лигата на Нации: Ова се репрезентациите кои се пласираа на ЕП

Со вчерашните натпревари заврши овој циклус квалификации за Европското првенство.

Македонија во последното коло го победи Израел, меѓутоа тоа беше доволно за трета позиција која не носи пласман на ЕП. Сепак, треба да бидеме задоволни затоа што овој пласман е најдобар на нашата селекција до сега во едни квалификации.

Ние се уште имаме шанси да бидеме дел од Европското првенство во 2020 година и тоа преку Лигата на Нации каде што во март ќе играме бараж против Косово.

Ова се селекциите кои преку квалификациите си ја завршија работата и обезбедија место на собирот на најдобрите европски селекции наредното лето: Австрија, Белгија, Данска, Англија, Германија, Италија, Португалија, Русија, Швајцарија, Турција, Чешка, Хрватска, Финска, Франција, Холандија, Полска, Шпанија, Шведска, Украина и Велс.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Казната нема да влијае: Де Брујн останува во Манчестер Сити!

Патрик де Костер, агент на ѕвездата на Манчестер Сити Кевин де Брујн ја коментираше евенту…