Дома Видео Не одигра ниту една минута на СП, но дома си замина со дресот на Меси 🎥

Не одигра ниту една минута на СП, но дома си замина со дресот на Меси 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Aвстралија одлично се претстави на Светското првенство кое го заврши со вчерашниот пораз од Аргентина во осминафиналето.

Дел од фудбалерите по завршувањето на натпреварот сaкаа да го разменат дресот со Меси, а среќникот беше 24-годишниот Камерон Делвин кој чекаше прво Лео да ја прими наградата за играч на натпреварот, па потоа да ги разменат дресовите.

Интересно е што тој во Катар не одигра ниту една минута, но дома си оди со вреден спомен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Официјално: 37-годишник е нов селектор на Белгија!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалскиот сојуз на…