Дома Топ вести Нејмар: Мадрид или Јунајтед? Не е време за трансфери

Нејмар: Мадрид или Јунајтед? Не е време за трансфери

Големата ѕвезда на Пари Сент Жермен, Нејмар кој очекувано беше избран за најдобар фудбалер во Лига 1, изјави дека веќе е изморен од шпекулациите за негов трансфер.

Веќе неколку месеци сите медиуми пишуваат дека Нејмар не е среќен во Париз и дека ова лето ќе го напушти ПСЖ и ќе се пресели во Реал Мадрид. Вчера медиумите на Островот излегоа со информација дека и Манчестер Јунајтед ќе се вклучи во траката за неговиот потпис.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Нејмар изјави дека сега е фикусиран само на Светското првенство и не размислува за трансфери.

„Мадрид или Јунајтед? Сите знаат зошто дојдов во Париз и кои се моите цели. Сега сум фокусиран само на Светското првенство и не е време да зборувам за трансфери. Веќе и се изморив од сите овие шпекулации“, изјави Нејмар.

Пред два дена претседателот на ПСЖ, Насер Ал-Келаифи изјави дека Нејамар „2.000% останува во ПСЖ и следната година“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ѓоковиќ номиниран за уште едно престижно признание – брка рекорд на Федерер!

Новак Ѓоковиќ е номиниран е за наградата „Лауреус“ за најдобар спортист во светот. Најдобр…