Дома Македонски спорт Несторовски станува вишок во Удинезе: Три клуба во борба за неговиот потпис

Несторовски станува вишок во Удинезе: Три клуба во борба за неговиот потпис

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски најверојатно ќе го напушти Удинезе, каде што не добива премногу шанса за игра на теренот.

Италијанските медиуми пишуваат дека три тимови се заинтересирани за Несторовки, а тоа се СПАЛ, Монца и Верона.

СПАЛ се покажал како најсериозен кандидат за потписот на Несторовски, а на нив ќе им треба напаѓач и засилување во борбата за враќање во Серија А.

Несторовски сезонава играше на 11 меча во Серија А, а притоа постигна еден погодок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

„Марка“ открива: Меси донесе одлука за својата иднина!

Иднината на Лионел Меси е главна тама во спортските медиуми веќе подолго време, бидејќи не…