Дома Македонски спорт Мак фудбал Несреќен автогол на Рувтубаје: Санта Клара води во Скопје 🎥

Несреќен автогол на Рувтубаје: Санта Клара води во Скопје 🎥

Санта Клара на Арената „Тодор Проески“ доаѓа до предност против Шкупи и тоа со автоголот на Рувтубаје

Несреќно по едно нафрлување, топката го погоди Рувтубаје и заврши зад грбот на чуварот на мрежата на чаирчани.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Тодоровски промовиран во Раднички Ниш

Откако го напушти Осијек Тодор Тодоровски потпиша за Раднички Ниш. Тодоровски спогодбено г…