Дома Видео Необичен инцидент на Дакар: Хеликоптер удри во камион 🎥

Необичен инцидент на Дакар: Хеликоптер удри во камион 🎥

На овогодинешниот Дакар видовме и еден необичен инцидент.

Имено, рускиот возач на камион, Антон Шибалов и пилотот на хеликоптерот во еден момент се судрија. Хеликоптерот удри во горниот дел од возилото. За среќа пилотот реагираше брзо, па леталото веднаш се крена и се помина со мало оштетување на кровот на камионот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ситуацијата поради која навивачите на Звезда долго ќе жалат

Екипата на Милан некако успеа да ја елиминира Црвена Звезда и да го осигура пласманот во о…