Дома Видео Неверојатно славје на Тухел: Штаките повеќе не му беа потребни… 🎥

Неверојатно славје на Тухел: Штаките повеќе не му беа потребни… 🎥

ПСЖ вечерва се пласираше во полуфиналето на ЛШ откако во Лисабон ја порази Аталанта со 2:1.

Победничкиот погодок го постигна Чупо-Мотинг во 93. минута и предизвика славје кај своите соиграчи и стручниот штаб.

Пресреќен после погодокот беше и тренерот Томас Тухел кој за момент заборави и на својата повреда и среќно го прослави погодокот.

Погледнете како тоа изгледаше:

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Реал Мадрид после натпреварот против Бетис доби нов грб 📷

На синоќешниот натпревар помеѓу Бетис и Реал Мадрид имаше многу контроверзни одлуки на суд…