Дома Топ вести НЕВЕРОЈАТНО СИЛНИ: Ова е најдобриот состав на играчите кои НЕ се повикани од шпанската репрезентација (ФОТО)

НЕВЕРОЈАТНО СИЛНИ: Ова е најдобриот состав на играчите кои НЕ се повикани од шпанската репрезентација (ФОТО)

0

Хуан Лоптеги, селекторот на репрезентацијата на Шпанија вчера ги објави 24 имиња на фудбалерите за пријателските натпревари против Германија и Аргентина.

Шпанскиот селектор, како и секогаш беше на слатки маки за изборот на фудбалери, а без повик остана некои големи имиња. Лоптеги истакна дека листата на фудбалери не е конечна, но дека основата на играчи е формирана и најверојатно некои од големите ѕвезди нема да патуваат на Светското првенство во Русија.

„Mарка“ ги состави најдобрите единаесет фудбалери кои не се повикани. Тоа се фудбалери кои во повеќето од другите селекции веројатно би имале загарантирано место, но за сега во селекцијата на Црвената фурија има подобри.

Вака по изборот на „Марка“ изгледаат идеалните 11 кои не се повикани:


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Жиру: Повеќе сакам да седам на клупа во голем клуб, отколку да играм секој викенд во помал

Францускиот напаѓач, Оливие Жиру на почетокот на оваа година пристигна во Челзи од редовит…