Дома Фудбал Англија Неверојатно: Манчестер Јунајтед ќе му плаќа на Погба, ако се раздели со него

Неверојатно: Манчестер Јунајтед ќе му плаќа на Погба, ако се раздели со него

Манчестер Јунајтед ќе треба да му плати 15 милиони фунти на Пол Погба ако се раздели со него ова лето, тврди „Сан“.

Тоа е вредноста на годишната плата на Погба, односно до истекот на неговиот договор. Клаузулата која ја има во договорот е причина што „црвените ѓаволи“ се двоумат дали да го задржат или да го продадат ова лето.

Следното лето Погба ќе биде слободен агент и може да си замине од „Олд Трафорд“ без обештетување.

Манчестер Јунајтед му понуди нов договор со плата од 400.000 фунти по сезона, со што Погба ќе стане најплатен играч во Премиер лигата. Меѓутоа, Французинот за сега одбива да стави потпис на нов договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Конте демантира преговори со Арсенал и Барселона

Италијанскиот стратег Антонио Конте ги демантираше шпекулациите дека води преговори со Арс…