Дома Останати Кошарка Евробаскет Неверојатно: Каков пречек на Перо Антиќ во Барселона (ФОТО)

Неверојатно: Каков пречек на Перо Антиќ во Барселона (ФОТО)

0

Кошаркарите на Црвена Звезда допатуваа во Барселона каде утре ќе го одиграат мечот во рамки на 25. коло во Евролигата.

Директорот на клубот, Давор Ристовиќ на социјалните мрежи сподели интересна фотографија од хотелот во кој се сместени кошаркарите на Црвена Звезда.

На сликата се наоѓа нашиот Перо Антиќ, а покрај него личност чиј идентитет не се знае, но се претпоставува дека се работи за фан на Антиќ.

Ваквиот заклучок произлезе врз основа на стајлингот, иако треба да се потенцира дека постои одредена сличност и до Леброн Џејмс што констатираше и Ристовиќ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Евробаскет

Проверете

Од Стојаково до Кина со Рено 4: Поминаа 11.000 километри и го развеаа македонското знаме на кинескиот ѕид! (ФОТО)

Maкедонците Ѓорѓи Николов и Џоко Шуклев направија еден навистина интересен спортски подвиг…