Дома Останати Кошарка Неверојатни сцени во Австрија: Тренер шутираше противнички играч! (ВИДЕО)

Неверојатни сцени во Австрија: Тренер шутираше противнички играч! (ВИДЕО)

Неверојатна сцена беше забележана во Австрија во тимот на Рајфајзен Пантерс.

Откако заврши кошаркарскиот натпревар на овој тим со Матерзбург Рокс, тренерот Приула му дојде од зад грб на противничкиот кошаркар Марко Солдо и започна да го шутира. За овој испад тој заработи суспензија од три месеци и парична казна од 2.500 евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Дончиќ се потсети на денот кога се запознал со Роналдо (ВИДЕО)

Лука Дончиќ е вистинска ѕвезда и прикажува одлични настапи во НБА лигата за Далас. Дончиќ …