Дома Фудбал Германија Неверојатна изјава: Нагелсман добил отказ поради неговата девојка?!

Неверојатна изјава: Нагелсман добил отказ поради неговата девојка?!

Баерн Минхен денес го претстави Томас Тухел, а отказот на Јулијан Нагелсман беше големо изненадување за фудбалската јавност.

Нагелсман Баерн го презема минатата сезона од Ханси Флик и во првата сезона ја освои титулата во Германија и изгледаше дека оваа сезона може до втората, но тимот доживеа пад во формата со почетокот на 2023 година.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Во последните 10 натпревари, Баерн победи само на пет и го препушти првото место на Борусија Дортмунд која сега има бод предност пред директниот дуел на 1. април. Исто така Баерн го чека и четвртфиналето во Лигата на шампионите против Манчестер Сити.

Низ медиумите се шпекулира што било причината за отказот на Неглсман, а интересна изјава даде Маркус Бабел кој во Баерн играше од 1994 до 2000 година. Бабел за Баерн одигра 261 натпревар, освои три титули, два купа на УЕФА и играше финале во Лигатан а шампионите.

За германската репрезентација настапи на 51 натпревар и го освои Европското првенство во 1996 година. Успешен беше и во дресот на Ливерпул.

„Знам дека Нагелсман е во врска со новинарката на „Билд“ и тоа беше голема тема во соблекувалната и пороблем за фудбалерите. Многу им пречеше што новинарка на најпознатиот медиум во земјата е девојка на нивниот тренер. Играчите поради тоа немаа доверба во Нагелсман и често се сомневаа во него кога нешто ќе излезеше во весниците“, изјави Бабел.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Сити не го дава Де Брујне, му спреми нов договор

Ѕвездата на Манчестер Сити, Кевин де Брујне, влезе во последната година од договорот, па с…