Дома Топ вести Неапол на нозе: Пристигна Кутињо!

Неапол на нозе: Пристигна Кутињо!

Италијанските медиуми пренесуваат дека Филипе Кутињо денес пристигнал во Неапол и бил виден заедно со својот сонародник Алан.

Кутињо се опоравува од повредата и ќе ја доигра сезоната во Баерн Минхен, но нема да биде откупен од страна на Баваците.

Слободните денови ги искористи да дојде во посета на Неапол кај својот сонародник и пријател Алан.

Медиумите веднаш почнаа да шпекулираат дека Кутињо може од следната сезона да игра во Наполи, бидејќи Барса е спремна да му понуди трампа на италијанскиот клуб.

Имено, Барселона сака што поскоро да се ослободи од Кутињо, па му нуди на Наполи трампа, така што за возврат да го добие потписот на Фабиан Руиз.

Шпанецот веќе подолго време е трансфер цел на Каталонците, па останува да видиме како ќе реагира Наполи на ваквата понуда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Пеп нема потреба да се грижи: Ова е буџетот за трансфери на Сити

Maнчестер Сити и ова лето планира сериозно да го засили клубот, а Пеп Гвардиола наводно ве…