Дома Македонски спорт На свечена церемонија Веспрем му се заблагодари на Манасков 📸

На свечена церемонија Веспрем му се заблагодари на Манасков 📸

Maкедонскиот репрезентативец Дејан Манасков ја заврши својата епизода во Веспрем каде што помина пет години.

Манасков одлучи да ја промени средината, засега не е познато каде ќе продолжи. Еден период се споменуваше и враќање во Македонија. Во последната сезона Манасков малку играше поради тешката повреда, а не беше дел ниту од завршницата на фајнл-фор турнирот во Келн.

На церемонија пред голем број фанови Веспрем се заблагодари на Манасков и останатите ракометари кои ја одиграа последната сезона во унгарскиот тим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Официјално: Серафимов си заминува од Залагерсег

Maкедонскиот дефанзивец Никола Серафимов и официјално ќе има нов клуб. Серафимов се збогув…