Дома Видео Најкомичниот гол сезонава го прими голманот на Пјуник (ВИДЕО)

Најкомичниот гол сезонава го прими голманот на Пјуник (ВИДЕО)

Вчерашниот натпревар помеѓу Пјник и Гандзасар заврши со резултат 2:3. Резултатот секако не е причина што овој натпревар привлече внимание, туку голот кој го прими голманот на Пјуник.

Грешката на голманот на домаќините сигурно ќе влезе во видео клиповите за најсмешни фудбалски моменти во годината. Погледнете што се случи:

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Фантастично деби: Мајсторски гол на Лука Јовиќ🎥

Лука Јовиќ пред неколку дена се врати во Ајнтрахт Франкфурт на позајмица од Реал Мадрид и …