Дома Македонски спорт Мак ракомет Најдобрите македонски судии ќе делат правда на дербито во Битола

Најдобрите македонски судии ќе делат правда на дербито во Битола

Во викендот кој е пред нас се игра ракометното дерби помеѓу Еурофарм Пелистер и Вардар во рамките од првата рунда во плеј-офот.

Дербито ќе се игра пред полна сила бидејќи актуелниот шампион на Македонија веќе инфомрираше дека билетите се распродадени. Денеска стигна и потврда дека главни на центарот ќе бидат најдобрите македонски судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Плеј-офот Вардар го започнува со три бода колку што има и Алкалоид, додека битолскиот состав од првата фаза пренесе два бода и нема право на грешка.

Натпреварот е закажан во терминот од 18:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Голема победа на Македонија против Полска

Македонската кошаркарска репрезентација запиша голема победа на гостувањето во Полска со 9…