Дома Останати Тенис Најдобрата македонска тенисерка остана на истата позиција на ВТА листата

Најдобрата македонска тенисерка остана на истата позиција на ВТА листата

Најдоброрангираната македонска тенисерка на најновата ранг листа нема промена во рангот, а има и ист број поени како и претходната недела.

Таа се наоѓа на 235.то место на ВТА ранг-листата со 319 поени, додека Магдалена Стоилковска има скок за едно место 1211.то место со 9 поени од 9 турнири.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Во конкуренција на двојки Ѓорческа исто така нема промена во рангот и се наоѓа на 373.то место со 226 поени од 9 турнири.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Бројките не лажат: Ова е уште еден доказ зошто Новак е најдобриот на сите времиња

Се повеќе се оние кои тврдат дека Новак Ѓоковиќ е најдобриот тенисер на сите времиња, а за…