Дома Видео Направија спектакл: Навивачите на Ајнтрахт тргнаа на фудбалски натпревар, а завршија на хокеарски

Направија спектакл: Навивачите на Ајнтрахт тргнаа на фудбалски натпревар, а завршија на хокеарски

Реванш натпреварот во 1/16 финалето на Лига Европа помеѓу Салзбург и Ајнтрахт беше одложено после силното невреме и натпреварот ќе биде одигран денеска.

УЕФА одлучи натпреварот да се одигра денеска од 21 часот, па навивачите кои пристигнаа од Германија мораа да најдат начин да го пополнат слободното време.

Тие на крајот наместо на фудбалски натпревар завршија на хокејарски. Во лигата за опстанок, вториот тим на Салзбург го пречека вториот тим на Клагенфурт.

Навивачите на Ајнтрахт, нормално, навиваа за гостите и се чини дека им донесоа среќа бидејќи победија на пенали со 4:3.

Сцената да ве бодрат илјада навивачи кои немаат никаква врска со вашиот клуб не се случува секој ден…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Maгија на Суарез на тренингот на Барса (ВИДЕО)

Екипата на Барселона се врати на тренинзите со цел да се подготви за продолжување на сезон…