Дома Фудбал Репрезентации Направена симулација за ждребот за групната фаза за Мундијалот

Направена симулација за ждребот за групната фаза за Мундијалот

Ждребот за групната фаза од Светското првенство е закажан за утре.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓ФИФА одлучи да направи ждреб иако познати се 29 учесници и се чекаат уште три. Англиски „Сан“ одлучи да направи симулација на ждребот, а од балканските селекции Хрватска и Србија подобро поминаа Хрватите. Во ваков ждреб Хрватска би играла во група со Белгија, Иран и Канада, група каде што заедно со Белгија би биле фаворити за пласман во следната фаза.

Србија доби потешка задача затоа што покрај Аргентина на Меси, тука и незгодната Швајцарија која во квалификациите ја испрати Италија во баражот, аутсајдерот е Саудиска Арабија.

СИМУЛАЦИЈА НА ЖДРЕБОТ

Вака беше на сиумлацијата, ќе видиме какви групи ќе добиеме утре на официјалниот ждреб…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватската репре…