Дома Фудбал Германија Нагелсман и по отказот добива 700.000 евра месечно од Баерн

Нагелсман и по отказот добива 700.000 евра месечно од Баерн


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Баерн Минхен реши да го отпушти Јулијан Нагелсман по лошите резултати во Бундеслигата, но и проблемите во соблекувалната.

Нагелсман веднаш се поврзуваше со други екипи, но очигледно Германецот не мора да брза во наоѓање на нов тим зашто ќе добие еден куп пари од Баерн.

„Билд“ пишува дека Баерн за неговите услуги плати 15 милиони евра кога го зема од Лајпциг, а притоа целиот приход од пет милиони евра од пријателските средби меѓу двете екипи повторно заминаа во Лајпциг.

Баерн ќе требаше да му исплати и пет милиони евра на Лајпциг ако Нагелсман ја освоеше двојната круна во Германија или Лигата на шампиони.

Нагелсман во следниот период ќе добива по 700.000 евра месечно од Баерн додека не најде нов тим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Луис Енрике фаворит за тренерското столче во ПСЖ

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Кристоф Галтие сино…