Дома Фудбал Италија Навивачите на Парма кон Буфон: Ти си платеник 📷

Навивачите на Парма кон Буфон: Ти си платеник 📷

Легендарниот Џанлуиџи Буфон после дваесет години, како 43-годишник се врати во Парма.

Парма го претстави како „враќањето на Супермен“, а Буфон не ги криеше емоциите за врачањето во клубот од каде што поникна.

Сепак, дел од навивачите не Парма не му посакаа убаво „добредојде“ и со транспарент го нарекоа платеник.

„Си замина како платеник, сега не можеш да се вратиш како херој. Треба да се покаже почит кон дресот“, гласи транспарентот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…