Дома Фудбал Италија Навивачите на Милан застана на страна на Малдини: Бараат оставка од Кардинале!

Навивачите на Милан застана на страна на Малдини: Бараат оставка од Кардинале!


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Како гром од ведро дојде вчерашната вест за навивачите на Милан дека Паоло Малдини си заминува од клубот по несогласувања со газдата Гери Кардинале.

Официјална потврда од Милан се уште нема, но дека навистина нешто се случило говори и реакцијата на Рафаел Леао на социјалните мрежи (ТУКА). Исто така се огласи и легендарниот Кристијан Виери, кој смета дека Милан ќе направи грешка ако се раздели со Малдини (ТУКА).

Навивачите застанаа на страна на клупската легенда, па веќе и бараат заминување на Кардинале и искажуваат поддршка за Малдини.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…