Дома Фудбал Италија Навивачите на Бреша се свртеа против Балотели: Ако не беше спремен требаше да го отстапиш местото!

Навивачите на Бреша се свртеа против Балотели: Ако не беше спремен требаше да го отстапиш местото!

Продолжува сагата околу расистичкото навредување на Марио Балотели во Верона, а во целата приказна сега се вклучија и ултрасите на Бреша кои директно застанаа на страна на колегите од Верона и го нарекоа Балотели „арогантен“.

Ќе потсетиме, Балотелу ја шутна топката на трибините во поразот од Верон од 2:1 откако ги слушаше навредите на расна основа од трибините. Тренерот Иван Јуриќ, претседателот Маурицио Сети како и градоначалникот на Верона застанаа во одбрана на своите навивачи и тврдеа дека расизам немало, иако звуците јасно се слушаат на снимките.

На сето тоа денес стигна и соопштение од ултрасите на клубот на Балотели и изненадувачки тие застанаа против својот играч.

„Ако Балотели не беше психички спремен да игра против Верона и нејзините навивачи во деликатен натпревар за нашиот град и тренерот Корнини кој беше омилена фигура и се бореше за работата на тој натпревар тогаш требаше местото да го препушти на некој друг помалку арогантен. Никој од нас не би бил потресен поради тоа, напротив“…стои во соопштението од навивачите на Бреша.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Облак и љубовта кон миленичето: Словенецот му плати такси на своето куче од – Љубљана до Мадрид!

Кај некои луѓе љубовта кон домашните миленици нема граници, а доказ за тоа е потегот на ед…