Дома Фудбал Англија Мурињо: Челзи го губи статусот на голем клуб!

Мурињо: Челзи го губи статусот на голем клуб!

Челзи играше одлично во големото дерби против Ливерпул, но на крајот „црвените“ победија на „Стенфорд Бриџ“ и ги освоија трите бода.

Френк Лампард после мечот изјави дека е задоволен од играта на својот тим, иако не успеаа да стигнат барем до бод во вториот дел.

Токму ова не му се допадна на Жозе Мурињо, кој изјави дека со ваквите постапики Челзи ќе го загуби статусот на голем клуб.

„Кога ќе почнете да го прифаќате поразот само затоа што вашиот тим играл добро, играчите дале се од себе, а фановите биле горди поради играта, тоа е знак. Ако се навикнете на тоа, тогаш клубот ќе го загуби статусот на голем клуб“, изјави Мурињо.

„Специјалниот“ е секогаш остар во своите изјави, па не го поштеди ни другиот свој бивши клуб, Манчестер Јунајтед.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бонучи за најтешката одлука во неговата кариера: Во Милан сфатив дека Јувентус е мое семејство

Леонардо Бонучи пред 10 години првпат стигна во Јувентус, а во 2017 година го направи најш…