Дома Фудбал Англија Мурињо: Да игравме и 10 часа немаше да постигнеме гол

Мурињо: Да игравме и 10 часа немаше да постигнеме гол

mourinho

Манчестер Јунајтед беше поразен во вчерашниот натпревар против Њукасл (1:0), а после натпреварот Жозе Мурињо беше искрен и ја критикуваше играта на своите избраници.

После минималниот пораз од Њукасл „црвените ѓаволи“ заостануваат 16 бодови зад лидерот Манчестер Сити.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Фудбалерите на Јунајтед имаа дури 13 удари кон голот, но сепак не успеаа да го пронајдат пато до мрежата на противникот.

„Можевме да помине и 10 часа на теренот и не би постигнале гол. Тие постигнаа гол после наша грешка. Сигурно се чуствуваат одлично бидејќи дадоа асполутно се од себе“, изјави Мурињо.

Искрен беше и дефанзивецот Фил Џонс.

„Започнавме бавно, не бевме доволно добри“, кратко изјави Џонс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …