Дома Топ вести „Мундо Депортиво“ тврди: Постигнат е договор, Барселона за 35 милиони евра го реши најголемиот проблем!

„Мундо Депортиво“ тврди: Постигнат е договор, Барселона за 35 милиони евра го реши најголемиот проблем!

Како што пишува „Мундо Депортиво“ Барселона го договорила трансферот на Клемент Леглет од Севиља!

Според информациите на шпанскиот медиум, Ленглет ќе потпише договор на пет години, а Барселона за него ќе плати сума од 35 милиони евра.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Доколку овој трансфер биде реализиран Севиља на Ленглет ќе заработи дури 30 милиони евра за само една сезона, со оглед на тоа што на Нанси минатата година му плати пет милиони евра.

Леглет би требало да го реши најголемиот проблем на Барселона – одбраната и да ја засили конкуренцијата покрај Жерар Пике и Самуел Умтити. Каталонците во 22 годишниот фудбалер гледаат замена за долги патеки за веќе 33 годишниот Томас Вермален.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Вардар немоќен во Тетово, дербито за Шкендија!

Без разлика на позициите на табелата, натпреварот помеѓу Шкендија и Вардар секогаш ќе прив…