Дома Видео Млад фан на Евертон е ХИТ на Островот – Анчелоти воодушевен (видео)

Млад фан на Евертон е ХИТ на Островот – Анчелоти воодушевен (видео)

Во овие денови кога светот се бори со пандемија и препораките се да седиме дома, на социјалните мрежи се појавуваат многу инетерсни видеа.

Последното ни доаѓа од Ливерпул, каде млад фан на Евертон пред својот дом пее навивачка песна за тренерот Карло Анчелоти.

Младиот фан брзо стана ХИТ на Островот, па го воодушеви дури и самиот Анчелоти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Голманот на Хаити си постигна автогол кој добро ќе ве насмее 🎥

Репрезентацијата на Канада дојде до лесна победа во натпреварот со Хаити во квалификациите…