Дома Македонски спорт Младински репрезентативец на Македонија ќе игра за Боависта

Младински репрезентативец на Македонија ќе игра за Боависта

Младинскиот репрезентативец на Македонија Агон Елези кариерата ќе ја продолжи во Португалија во тимот на Боависта.

Еден од најпознатите португалски медиуми „Рекорд“ објави дека Боавистиа која е поранешен португалски шампион за Елези на Скендебербег ќе плати сума од 500.000 евра.

Претходно во кариерата Елези беше дел од Влазрими, Шкупи, а краток период помина и во младинската школа на Каен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Mурињо откри: Головите на Арената пред натпреварот не биле исти!

Вечерва Тотенхем ја победи Шкендија, а после натпреварот Мурињо откри чудна ситуација која…