Дома Трансфер зона Милан спрема понуда за Кутињо

Милан спрема понуда за Кутињо

Милан игра одлично оваа сезона и се очекува после неколку години конечно да се врати во Лигата на шампиони.

Раководството на „росонерите“ сака на лето да донесе нова ѕвезда во тимот, а прв на листата желби е Филипе Кутињо од Барселона.

Бразилецот оваа сезона се врати на „Камп Ноу“ и добро ја отвори сезоната, но заработи тешка повреда и ќе биде надвор од терените до април.

Каталонците сакаат да го продадат на лето, а Милан е еден од најзаинтересираните клубови за неговиот потпис.

Италијанските медиуми пренесуваат дека „росонерите“ веќе стапиле во конаткт со неговиот агент и се спремни да понудат 50 милиони евра за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Арсенал го стави Лаказет на продажба

Арсенал е спремен да го продаде напаѓачот Александар Лаказет на лето, пренесуваат медиумит…