Дома Топ вести Милан испраќа понуда за големиот француски талент

Милан испраќа понуда за големиот француски талент

Милан покажува сериозен интерес за младиот дефанзивец на Сент Етјен, Весли Фофана, пренесуваат француските медиуми.

19-годишниот Фофана одигра одлична сезона и покажа дека станува збор за еден од најголемите француски таленти, па го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Милан сака да ја победи конкуренцијата и веќе започнал преговори со агентите на младиот дефанзивец.

Францускиот клуб за неговата слобода бара 30 милиони евра, а „росонерите“ се спремни да понудат 25 милиони плус бонуси.

Во следните денови Милан ќе испрати официјална понуда бидејќи Фофана е трансфер цел број еден откако пропадна трансферот на Миленковиќ од Фиорентина.

Коментари
  • Лестер ја „украде“ големата желба на Милан

    Француските медиуми пренесуваат дека младиот дефанзивец на Сент Етјен, Весли Фофана се сел…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

ЛШ: Баерн убедлив, Ливерпул тешко до победа, Лукаку за реми на Интер, Сити сигурен, супер Аталанта! 🎥

Вечерва се комплетираа натпреварите од првото коло во Лигата на шампионите. Во натпреварот…