Дома Топ вести Милан испрати понуда за ѕвездата на Удинезе

Милан испрати понуда за ѕвездата на Удинезе

Аргентинскиот репрезентативец Родриго де Паул игра фантастично во Удинезе и оваа сезона, па наскоро би можел да направи трансфер во Милано.

Италијанските гиганти веќе подолго време го следат Де Паул, а медиумите тврдат дека „росонерите“ веќе презеле конкретни чекори за негов ангажман.

Пиоли смета дека Аргентинецот ќе му го донесе потребниот квалитет на средината на теренот бидејќи Де Паул може да игра на повеќе позиции во средниот ред.

Удинезе за неговата слобода бара 40 милиони евра, а Милан веќе испратил прва понуда. Имено, „росонерите“ нудат кеш плус Петер Хауге, кој оваа сезона постигна 8 гола и покажа дека е голем талент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Сити се уште во трката за потписот на Меси, познати деталите!

Можноста Манчестер Сити да го привлече Лионел Меси се уште е актуелна, пренесуваат медиуми…