Дома Видео Меси ја покажа својата магија: Издрибла противнички фудбалер како мало дете 🎥

Меси ја покажа својата магија: Издрибла противнички фудбалер како мало дете 🎥

Лионел Меси постигна два гола и така обезбеди победа за Аргентина во натпреварот против Перу, меѓутоа еден потег од овој натпревар привлече посебно внимание.

Во еден момент, Меси на мал простор двапати издрибла ист противник покрај аут линијата. Интересна беше реакцијата на селекторот Скалони кој дриблингот го прослави како неговата репрезентација да постигнала гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Хит видео: Лотито заспа на состанок за италијанскиот фудбал, па се правдаше 🎥

Првиот човек на Лацио, Клаудио Лотито се најде на критики на италијанската јавност откако …