Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Меси доби закана од Мексиканците: Моли се на Бог да не те најдам🎥

Меси доби закана од Мексиканците: Моли се на Бог да не те најдам🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Аргентинците го победија Мексико во второто коло од групната фаза, а после тоа следеше голема прослава во соблекувалната.

По натпреварот на удар на јавноста се најде Меси, а доби дури и закани од мексиканскиот боксер Саул „Канело“ Алварез кој тврди дека Аргентинецот го газел знамето на Мексико.

Според видео од славјето во соблекувалната на Аргентина, мексиканските медиуми го обвинија Леси дека намерно со дресот на Мексико, кој го разменил со еден од нивните репрезентативци по мечот, го бришел подот во соблекувалната и одел по него.

„Видов како Меси го чистеше подот со нашето знаме и дрес. Моли се на Бог да не те најдам“, се закани Канело.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

На Островот се најавува: Катарци го купуваат Јунајтед, Тен Хаг добива огромен буџет!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Манчестер Јунајтед е…