Дома Видео Мбапе во издание кое досега не сме го виделе 🎥

Мбапе во издание кое досега не сме го виделе 🎥

Килијан Мбапе се уште е без гол во 2021. година и неговата форма е веќе загрижувачка.

ПСЖ со минимални 0:1 го победи Анже и се проби на лидерската позиција во Лига 1, меѓутоа Мбаше немаше своја вечер.

Францускиот напаѓач беше заменет во 79. минута откако одигра лош натпревар и промаши голем број шанси.

Камерите го фатија 22-годишниот играч на клупата откако ја напушти играта. Делуваше разочаран и замислен како да се прашува што му се случува.

ЛШ продолжува за помалку од месец дена и ПСЖ се надева дека Мбапе до тогаш ќе ја врати формата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Неверојатен пресврт на Баерн, Левандовски го доби дуелот со Халанд 🎥

Баерн Минхен и Борусија Дортмунд одиграа спектакуларен натпревар кој на крајот им припадна…