Дома Македонски спорт Мајсторски лоб на Дени Мусовски во големото дерби на Лос Анџелес! ?

Мајсторски лоб на Дени Мусовски во големото дерби на Лос Анџелес! ?

Човекот кој има големи шанси да биде дел од репрезентацијата на Македонија за историскиот меч со Грузија, Дени Мусовски обезбеди победи за Лос Анџелес ФК во големото дерби со Галакси.

Мусовски постигна гол за водство во 58 минута, за во четвртата минута од судиското продолжение Карлос Вела само да стави точка на мечот.

Ќе потсетиме, Мусовски прифати да игра за Македонија и сега се чека само добивањето на македонскиот пасош (неговите родители имаат) за да може да настапува за Македонија. Очеувањата се да биде големо засилување во нападот на нашата репрезентација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Објавена последната гласовна порака на Марадона која ја испратил неколку часа пред смртта 🎥

Смртта на Марадона го потресе фудбалскиот свет. Еден од најдобрите играчи на сите времиња …