Дома Фудбал Останато Мајсторски гол на Леао🎥

Мајсторски гол на Леао🎥

Милан после првото полувреме има високо водство од 3:0 на гостувањето кај Славија Прага.

„Росонерите“ доминираат, но сепак првото полувреме го одбележа Рафаел Леао со својот мајсториски гол.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Португалецот во самиот финиш постигна фантастичен гол со удар надвор од казнетиот простор, гол кој сигурно ќе биде во конкуренција за гол на колото во ЛЕ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Челзи го избра новиот менаџер

Енцо Мареска ќе биде нов тренер  на Челзи  и ќе го наследи Маурисио Покетино, пр…