Дома Фудбал Италија Маурицио Сари може да се врати во Наполи

Маурицио Сари може да се врати во Наполи

Маурицио Сари може повторно да седне на кормилото на Наполи, тврдат италијанските медиуми.

Претседателот Де Лаурентис сака да направи тренерска смена и размислува да му понуди договор на 62-годишниот Сари, кој имаше успех со Наполи во минатото.

Сари седеше на клупата на лутиот ривал Јувентус, од каде замина во 2019 година и сега е без ангажман.

Се погласни се шпекулациите дека Наполи ќе му врачи отказ на Гатузо, кој влезе во резултатска криза со тимот со Серија А, притоа беше елиминиран од Лига Европа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Нападнат автобусот со фудбалерите на Реал Мадрид!

Ливерпул и Реал Мадрид вечерва на „Енфилд“ го играат реванш натпреварот од полуфиналето во…