Дома Топ вести „Марка“ открива: Меси донесе одлука за својата иднина!

„Марка“ открива: Меси донесе одлука за својата иднина!

Иднината на Лионел Меси е главна тама во спортските медиуми веќе подолго време, бидејќи неговиот договор со Барселона истекува на крајот на сезоната.

Постојат многу шпекулации за неговата иднина, а „Марка“ денес излезе со ексклузивна информација пишува дека Лионел Меси е најблиску до останување во Барселона и по истекот на договорот.

Меси се уште не донел конечна одлука и веројатно го чека исходот од претседателските избори во клубот.

„Контактиравме блиски луѓе до Меси, а тие ни го кажаа истото. До пред неколку месеци поблиску била опцијата да замине, но сега ситуацијата се променила“, пишува „Марка“.

„Меси е разочаран затоа што управата на ПСЖ зборува дека ќе го донесе. Причина е тоа што никогаш не бил во контакт со нив, а ги одбил сите менаџери кои пристигнале со понуди од другите тимови. Неговиот татко во моментов нема никакви преговори со било која екипа“, додава медиумот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Oфицијално: Флик го напушта Баерн!

Tренерот на Баерн Минхен Ханси Флик и официјално си заминува. Германскиот стратег за негов…