Дома Топ вести Манчестер Јунајтед и Ливерпул се „тепаат“ за француски дефанзивец

Манчестер Јунајтед и Ливерпул се „тепаат“ за француски дефанзивец

Манчестер Јунајтед, Ливерпул и Тотенхем се борат за потписот на францускит дефанзивец, Жан Клер Тобидо, пренесуваат медиумите на Островот.

23-годишниот Тобидо во 2019 година се пресели во Барселона како слободен играч, но никогаш не доби шанса на „Камп Ноу“ и беше испраќан на позајмици.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Во 2021 година Ница го откупи неговиот договор, а тој игра одлично во Франција и го привлече вниманието на многу европски клубови.

Тобидо и во летото беше мета на Манчестер Јунајтед, но остана во Ница и оваа сезона е еден од најдобрите дефанзивци во Европа.

Сега во траката се приклучија Тотенхем и Ливерпул, па се очекува голема битка за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Наполи

Квича Кварацхелија беше вистинско откритие на Серија А минатата сезона и го привлече внима…