Дома Фудбал Лига на шампиони Манчестер Сити изедначи преку сомнителен пенал 🎥

Манчестер Сити изедначи преку сомнителен пенал 🎥

Maнчестер Сити против Борусија Дортмунд го изедначи резултатот, но се чини после ситуација која ќе биде предмет на коментирање.

„Граѓаните“ до гол стигнаа од пенал кој беше досуден после една сомнителна ситуација. Реализатор на најстрогата казна беше Марез.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Барселона ќе му врачи отказ на Куман

Каталонските медиуми пренесуваат дека на крајот на сезоната Барселона најверојатно ќе му в…