Дома Трансфер зона Малдини проговори за Модриќ: Би бил перфектен, но…

Малдини проговори за Модриќ: Би бил перфектен, но…

Mилан сака да доведе засилувања со цел да се бори за Лигата на шампионите, а медиумите тврдат дека главна мета е Лука Модриќ од Реал Мадрид.

„Скај Спорт“ пред два дена објави дка агентот на Модриќ, Владо Лемиќ ги посетил просториите на Милан каде што разговарал со Звонимир Бобан и Паоло Малдини за потенцијалниот трансфер.

Договорот на Модриќ истекува за една година, а Италијанците сметаат дека тоа е идеална прилика за преговори со клубот од „Бернабеу“. Притоа, сакаат да ја искористат блискоста помеѓу Лука и Звонимир Бобан.

На оваа тема денес проговори и директорот на Милан, Паоло Малдини кој негираше дека клубот преговара за Модриќ.

„Никогаш не преговаравме за доаѓање на Модриќ и никогаш не било тоа тема на разговор. Ние бараме млади и силни играчи, но и искусни фудбалери. Модриќ е играч кој би бил перфектен за нас, но никогаш не сме преговарале за негов трансфер“, истакна Малдини.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Клоп има мета од 60 милиони евра

Ливерпул оваа година после 30 години чекање конечно ќе стигне до титулата во Премиер лигат…