Дома Македонски спорт Македонски репрезентативец направи трансфер во тим од Брунеи!

Македонски репрезентативец направи трансфер во тим од Брунеи!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓По завршувањето на сезоната во ПМФЛ, Кристијан Наумовски го напушти Шкупи, а сега е познат и неговиот нов клуб.

Досегашниот голман на чаирчани кариерата ја продолжува во тимот ДПММ од Брунеи кој се натпреварува во фудбалското првенство на Сингапур.

На својот Инстаграм профил Наумовски одбјави фотографија од потпишувањето на дговорот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Челзи почна преговори за Нејмар

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Раководството на Челзи веќе остварило првичен конта…