Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Македонија ќе има свој претставник во финалето на Европското првенство

Македонија ќе има свој претставник во финалето на Европското првенство

Во недела се игра големото финале на Европското првенство, а Македонија иако е далеку од европскиот врв сепак ќе има свој претставник.

УЕФА ги одреди официјалните лица за натпреварот, па така стигна потврда дека Македонецот Филип Поповски ќе биде назначен за делегат на финалето.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Потврдени беа и судиите (ТУКА), па така на центарот главен ќе биде Французинот Франсоа Летексиер.

Поповски зад себе има големо искуство и редовно е делегиран од УЕФА на европските натпревари, па така сега ја доби довербата и за финалето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…