Дома Македонски спорт Мак баскет Македонецот Јакимовски му држеше лекции на синот на Леброн!

Македонецот Јакимовски му држеше лекции на синот на Леброн!

Тимот на Вашингтон Стејт каде што настапува Андреј Јакимовски славеше нова победа во НЦАА лига, овој пат против Универзитет Јужна Калифорнија.

Токму Јакимовски беше еден од најзаслужните за победата против тимот каде штоо настапува синот на Леброн Џејмс. Јакимовски натпреварот го заврши со 18 поени како најефикасен во својот тим, постигна четири тројки, а додаде и уште пет скока.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Брони, синот на Леброн помина 12 минути на паркетот и постигна само два поени, додавајќи и четири лични грешки. Две од тие лични грешки ги направи врз Јакимовски кој преку него погоди и една тројка.

За Вашингтон ова беше 22-ра победа и така продолжи да ја следи Аризона во битката за врвот во Конференцијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Македонскиот дрес еден од најубавите во историјата на ЕП

Познатиот фудбалски магазин „Фор Фор Ту“, објави листа од топ 10 дресови на Европските прв…