Дома Фудбал Англија „Магија“: Гол кој ја крена цела Англија на нозе (видео)

„Магија“: Гол кој ја крена цела Англија на нозе (видео)

Фудбалерите на Борнмут губат на полувремето од шампионот Манчестер Сити со 2:1, но потегот на мечот е дело на домаќините.

Односно на Хари Вилсон кој постигна гол, кој сигурно ќе конкурира за „гол на сезоната.

Велшанецот на феноменален начин го матираше Едерсон од слободен удар и стана хит на Островот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

„Марка“ жестоко го критикуваше Јовиќ: Секој негов гол вреди 30 милиони евра

Српскиот напаѓач Лука Јовиќ пред една година пристигна како големо засилување во Реал Мадр…