Дома Видео Магично додавање со пета за ТВ шпици: Уживајте во мајсторијата на Захави! 🎥

Магично додавање со пета за ТВ шпици: Уживајте во мајсторијата на Захави! 🎥

Tимот на ПСВ вчера оствари сигурна победа во холандското првенство и со 3:1 славеше против Витесе.

ПСВ имаше негатива, но на крајот успеа да направи пресврт и да дојде до победата. Последниот гол беше дело на Германецот, Марио Геце, но она што привлече најголемо внимание во оваа акција е магичното додавање на Еран Захави.

Секаков коментар за ова додавање е вишок – едноставно уживајте во мајсторијата на Израелецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Лоши вести од Кина: Џангсу банкротираше, што ќе биде со Интер?

Интер денес победи, но клубот би можел да се најде во сериозни проблеми. Познатата кинеска…